Erasmus+ we Włoszech

W dniach 11 – 17 marca 2017 grupa pięciu uczniów: Hubert Kramer, Przemek Kujawa, Marek Matuszewski, Klaudiusz Piotrowicz i Michał Wojtczak pod opieką prof. Katarzyny Ziółkowskiej i prof. Agnieszki Ługowskiej wzięła udział w spotkaniu projektowym we włoskim Campobasso w szkole I.I.S. Pertini-Montini-Cuoco. Nasi uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami z Bułgarii, Hiszpanii, Turcji i Włoch omówili temat tolerancji i wartości europejskich, a wszystko to po to, aby wspólnie stworzyć wielokulturowy i wielonarodowy film pt. „Europa nas jednoczy”.

Nasza włoska przygoda obfitowała w całe mnóstwo zajęć i przedsięwzięć. Zapoznaliśmy się

z kinematografią włoską, hiszpańską, bułgarską i turecką na temat nierówności. Poza tym, młodzież miała możliwość poznać techniczne tajniki tworzenia filmów, napisać scenariusz krótkiego filmu

w grupach międzynarodowych, i ba, wcielić się w główne role. Zabawy i śmiechu przy tym było co nie miara. Pracę w szkole uzupełniły wycieczki po Campobasso i do Rzymu, dzięki którym mogliśmy zacieśnić więzi międzynarodowe.

Tags: