Dzień Patrona

Pierwszego dnia wiosny, zgodnie z tradycją, obchodzony jest w naszej Szkole Dzień Patrona – Henryka Zygalskiego. Podczas uroczystości pani dyrektor Małgorzata Grzemska przypomniała postać Patrona w kontekście liczb, wskazując na liczbę osiem związaną zarówno z czasem istnienia Szkoły jak i datami urodzin i śmierci Henryka Zygalskiego. Głos zabrał również honorowy gość – siostrzenica naszego Patrona pani Maria Bryschak, która z rozrzewnieniem wspominała spotkania z uczniami oraz artystyczne występy młodzieży.

Jak co roku uczciliśmy pamięć o Henryku Zygalskim udając się szlakiem naszego Patrona i składając wiązanki kwiatów w miejscach związanych z Jego życiem i działalnością.

Dzień Patrona to również okazja do rozszerzania współpracy z firmami wspierającymi nasze przedsięwzięcia. W tym roku do grona przyjaciół szkoły dołączyła firma ISKRA.

Całość uświetnił występ młodzieżowego koła teatralnego „Różnica potencjałów”. Młodzież przedstawiła „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w adaptacji Magdaleny Wasielewskiej. Mogliśmy więc podziwiać oryginalny tekst „Dulskiej” okraszony chórem damsko-męskim komentującym działania postaci niczym w antycznych dramatach, jednak ze współczesnym pazurem, balecik stanowiący intermedia oraz wspaniałe kreacje trzech uczennic oraz uczniów wcielających się znakomicie w role zarówno męskie jak i żeńskie. Śmiechu było co niemiara.

Uroczystość zakończyła przemowa pani Agnieszki Walkowskiej – inspektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, która podkreśliła osiągnięcia Szkoły oraz jej działanie na rzecz promocji znanego kryptologa.

Tags: