Konkurs – Powstanie Wielkopolskie

17 marca w na Wydziale Dziennikarstwa UAM odbył się etap wojewódzki X edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. W finale wzięło udział 4 uczniów naszej Szkoły: Artur Łukaszczyk, Mateusz Paluch, Jakub Świergiel oraz Marcin Wesołowski. Jak widać, choć jesteśmy szkołą techniczną, rozwijamy w uczniach również zainteresowania humanistyczne, szczególnie te związane z naszym regionem. Najlepszym okazał się Artur Łukaszczyk z 4T1, który zdobył III miejsce. Jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesu! Artur pokonał wielu uczestników konkursu, bowiem do finału przystąpiło około sześciuset uczniów. Dodatkowo wartym podkreślenia jest fakt, że wśród szkół ponadgimnazjalnych na podium znalazły się tylko dwie szkoły poznańskie, w tym nasze Technikum.

Zapoczątkowaliśmy wspaniałą tradycję rozwijania zainteresowań historycznych, tradycję, która, miejmy nadzieję, będzie podtrzymywana w kolejnych latach.