POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W piątek, 27 kwietnia, mury „Energetyka” opuścił kolejny rocznik znakomitych techników elektryków, energetyków i elektroników, którzy wkrótce rozwiną swoje zawodowe skrzydła na rynku pracy. Pani dyrektor Małgorzata Grzemska wraz z uczniami i gronem pedagogicznym z dumą pożegnała czwartoklasistów, życząc im powodzenia oraz trafnych decyzji w dorosłym życiu. Dzwonek, który tego dnia usłyszeli absolwenci był dla nich dźwiękiem podsumowującym cztery lata wytężonej pracy i nauki, sygnalizującym osiągnięcie ważnego celu i otwierającym przestrzenie pełne nowych wyzwań i możliwości. Młodzież żegnając się ze starszymi kolegami zwróciła uwagę na to, że Szkoła wyposażyła absolwentów w porządny warsztat umiejętności, gruntowną wiedzę, pozytywną energię i ciepłe wspomnienia, na których z powodzeniem mogą zbudować dobrą przyszłość. W imieniu czwartoklasistów przemówił Janek Rybak z IVT2, dziękując gronu pedagogicznemu za wysiłek włożony w przygotowanie ich do egzaminów oraz wejścia w dorosłe życie.

Sentymentalny ton uroczystości doprawiono szczyptą humoru w części artystycznej. Po wzruszających przemówieniach przyszedł bowiem czas na wspomnienia przeplatane tańcem fitness, uczniowsko-nauczycielskim rapem oraz gitarowymi akordami oblanymi złotym trunkiem. Znaczącym momentem spotkania było wręczenie atrakcyjnych nagród uczniom, którzy osiągnęli świetne wyniki w nauce, wyróżnili się zaangażowaniem społecznym, odnieśli sukcesy w konkursach technicznych lub wykazali na arenie sportowej. W tym roku tablety trafiły w ręce Bartłomieja Koniecznego z IVT2, Krzysztofa Matery z IVT2 oraz Artura Łukaszczyka z IVT1. Bartłomiej Konieczny, który uzyskał tytuł „Job Mastera” został również nagrodzony profesjonalną skrzynką narzędziową. Pozostali wyróżnieni w różnych kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody książkowe oraz wejściówki do Parku Linowego „Pyrland”.

Brawo Panowie!