Wycieczki tematyczne

30 maja 2018:

Młodzi energetycy z klasy 2T4  zwiedzili Elektrociepłownię Karolin, pod opieką Pana Adama Grzezierskiego. Było to pierwsze spotkanie z kotłami, o których uczymy się na zajęciach z instalacji cieplnych.

Było gorąco i interesująco, jak przystało na energetykę cieplną.

5 maja 2018:

Zamiast zakupów w CH Plaza…proponujemy zwiedzanie węzła cieplnego, obsługującego ten obiekt. Pod okiem Pana Bartosza Gutowskiego z firmy Veolia nasi energetycy z klasy 3T2 zapoznali się z zasadą działania i podstawową obsługą węzła. Taka krótka powtórka przed nadchodzącym egzaminem zawodowym.

6 czerwca 2018:

Jeśli ktoś nie wie jak prąd dociera do miasta Poznania, zapraszamy do nas. Pod czujnym okiem pracowników firmy ENEA udaliśmy się na spotkanie z GPZ. Dla niewtajemniczonych to Główne Punkty Zasilające, o czym nasi elektrycy i energetycy doskonale wiedzą. Powiemy tyle: wysokie napięcia to jest moc!

12 czerwca 2018:

Szkolenia, szkolenia. Nigdy dość. Tym razem na terenie Hurtowni Instalacyjnej Bims Plus przy ul. Wichrowej w Poznaniu w Centrum Szkoleniowym Broetje Heizung energetycy z klasy 3T2 spędzili blisko ponad 5 godzin. Właściwie szkolenie podstawowe dla instalatorów za nami. Dziękujemy Panu Maciejowi Michalskiemu za doskonale przygotowane zajęcia i za obiad we wspólnym gronie:)