A na Mazurach….

W dniach 23-26 maja ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły odpoczywała na Mazurach i w dzikich okolicznościach przyrody doładowywała akumulatory przed decydującymi starciami w walce o jak najlepsze oceny końcowe. Atrakcje przygotowane przez animatorów i instruktorów z Mazurskich Chat sprzyjały nie tylko regeneracji szarych komórek, ale także uczniowskiej integracji. Poprzez grę w gigantyczne piłkarzyki, wiosłowanie na kajakach czy terenowe biegi na orientację młodzież ćwiczyła zarówno mięśnie, jak i umiejętność współpracy. Korzystając z uroków Krainy Wielkich Jezior uczniowie relaksowali się pływając na pontonach, rowerach wodnych i motorówce. Poza tym próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz wymagających nie lada zwinności trasach w parku linowym. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się też amatorzy takich sportów jak łucznictwo, strzelectwo i siatkówka plażowa. W ramach wyjazdu uczniowie mieli też okazję odrobić w plenerze lekcję historii zwiedzając Wilczy Szaniec, czyli leżące w samym sercu Mazur i porośnięte gęstym lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera.

Tags: