Zkończenie roku szkolnego 2017/18

W piątek, 22 czerwca, nadszedł upragniony przez całą społeczność „Energetyka” dzień zakończenia roku szkolnego. O godzinie 9:00 salę gimnastyczną wypełnił tłum białych koszul i radosny gwar młodzieży z rumieńcem wyczekującej na odbiór świadectw dających przepustkę do wakacyjnej przygody.

Po uroczystym rozpoczęciu spotkania i przywitaniu gości pani dyrektor Małgorzata Grzemska podsumowała miniony rok nauki i pracy gratulując uczniom oraz gronu pedagogicznemu realizacji celów edukacyjnych. Pełna uznania podziękowała za świetną organizację imprez szkolnych oraz duże zaangażowanie w działania na rzecz Szkoły i środowiska lokalnego. Z dumą przywołała też wszystkie tegoroczne sukcesy i nagrodziła uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, sporcie i konkursach technicznych.

Tym razem uczniowie z najwyższą średnią ocen otrzymali nowoczesne tablety zasponsorowane przez Fundację ENEA. Na szczególnie głośne brawa zasłuży sobie uczeń oddziału 2T2 – Marek Matuszewski, który uzyskał średnią ocen 5,64. Oprócz tabletów wyróżnieni w poszczególnych kategoriach uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, książkami, nośnikami danych typu pendrive, wejściówkami do parku linowego PYRLAND oraz cennymi elektronarzędziami, takimi jak wiertarka BOSCH.

Tego dnia zadowolenie pojawiło się jednak nie tylko na twarzach nagrodzonych. Każdy uczeń, bez wyjątku, zareagował szerokim uśmiechem na odczytanie przez panią dyrektor wiersza Rafała Lasoty i oficjalne rozpoczęcie letnich wakacji.

„Morze, jeziora i góry

Naiwne letnie lektury

Gdzieś koc na zielonej łące

Dni jasne, sennie kojące

Zrywasz truskawki czerwone,

Jabłka soczyście złocone

Jesz lody waniliowe

Zimne – przyjemnie lodowe

Śmiechy serdeczne od rana

Płyną jak bańka mydlana – lśnią

Więc przyznaj mi rację

Nie Ma Jak Letnie WAKACJE!”

Tags: