Rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek, 3 września, społeczność „Energetyka” z charakterystyczną dla tego czasu powakacyjną nostalgią wkroczyła w rok szkolny 2018-2019. Tego dnia uczniowie oddziałów drugich, trzecich i czwartych zostali po mistrzowsku wybudzeni z letniego letargu przez panią dyrektor Małgorzatę Grzemską, która za sprawą swojego przemówienia wskrzesiła w nich na nowo motywację do nauki, aktywnego działania na rzecz Szkoły oraz realizacji osobistych celów i marzeń. Odwoławszy się m.in. do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęciła młodzież do walki o dobrą przyszłość kraju poprzez zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i umiejętności branżowych napędzających technologiczny rozwój. Równie fachowo jak z powakacyjnym impasem dyrekcja rozprawiła się też z napięciem niepewnych swojego losu w nowej szkole pierwszaków. Dzieląc się z nimi słowami pełnymi optymizmu i wsparcia spowodowała, że w relacji uczeń-nauczyciel od razu zaiskrzyło. Kilka podnoszących na duchu iskierek dorzucił też od siebie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Krystian Flieger z 3T4. W swoim powitaniu nakreślił młodszym kolegom obraz funkcjonowania „Energetyka” zapraszając ich do współpracy i potwierdzając autentyczność przytoczonego wcześniej przez dyrekcję hasła: „Nasza buda – nasza chluba”.

Tags: