Poznański Dzień Energii 2018

Poznański Dzień Energii 2018  Hasło: „Działaj z energią”

Już po raz 3 wzięliśmy udział w Poznańskim Dniu Energii – pikniku rodzinnym – zorganizowanym przez Urząd Miasta Poznania.

Zgodnie z hasłem tegorocznej imprezy: „Działaj z energią przygotowaliśmy prezentacje, pokazy, gry, zabawy i konkursy, które ładowały energią każdego, kto odwiedził nasze stoisko.

Kulminacyjnym punktem programu było wręczenie nagród za konkurs ogłoszony wiosną przez Urząd Miasta Poznania dla uczniów poznańskich szkół:„ Gra z energią”. Polegał on na stworzeniu gry planszowej o energii.

Pierwsze i drugie miejsce zajęli nasi uczniowie:

I – Mateusz Walczak 4T2,

II – Tomasz Kossel 3T2

Duzi i mali, starsi i młodsi „działali z energią”, tzn.:

• Grali w „zwycięską” grę planszową, w której pojawiało się wszystko, co związane jest z energią i energetyką.
  • Główkowali, skąd się bierze prąd w miasteczku, śledząc jego drogę na dydaktycznej makiecie z odnawialnymi źródłami energii.
  • Najmłodsi (i nie tylko?) rysowali i/lub kolorowali energetyczne obrazki
  • Sprawdzali swoją zręczność na „Bzyku”, czyli elektrycznej spirali
  • Badali zmysł dotyku biorąc udział w konkursie „Co tkwi w tajemniczej komorze?”.
  • „Wyginali śmiało ciało” – czyli brali udział w zabawie promującej odnawialne źródła energii, która wymagała olbrzymich nakładów energii i sprawności fizycznej, aby wykonywać przewidziane w niej zadania.
  • Brali udział w konkursie „Czacha świeci energią wiedzy o energii”.
  • Stawali do konkursu „Bądź jak Henryk Zygalski”, patron naszego Technikum, (który brał udział w złamaniu szyfru Enigmy – niemieckiej maszyny szyfrującej w czasie II wojny światowej) i złam szyfr maszyny zbudowanej przez uczniów tej szkoły.

Wszyscy świetnie się bawili, tak, że impreza trwała do wieczora.

Zapraszamy za rok!