Wioślarz z energią, czyli o Łukaszu Kasztelanie z 2T3

Ile prądu można wytworzyć wiosłując z całych sił podczas wyścigu o zwycięstwo na regatach rangi międzynarodowej wie z pewnością Łukasz Kasztelan, uczeń oddziału 2T3 – doskonały sportowiec kształcący się w zawodzie technik elektryk. Łukasz swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczął cztery lata temu zgłosiwszy się za namową wuefisty do sekcji wioślarskiej Klubu Sportowego Posnania.  Od samego początku zdobywał medale Mistrzostw Polski – początkowo w kategorii młodzików, potem juniorów, po aktualne trofea w kategorii juniorów starszych (16-18 lat). Do największych sukcesów Łukasza należą:  złoty medal w rywalizacji dwójek bez sternika podczas międzynarodowych regat Baltic Cup  o Puchar Bałtyku, złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w Kruszwicy w rywalizacji ósemek oraz brązowy w konkurencji dwójka bez sternika, czwarte miejsce w wyścigu czwórek bez sternika podczas regat Coupe De La Jeunesse w irlandzkim Cork zwanych młodzieżowym Pucharem Europy.  O tryumfach Łukasza w sporcie przesądzają nie tylko znakomite warunki fizyczne, ale przede wszystkim takie cechy charakteru jak zdyscyplinowanie, sumienność, konsekwencja i wytrwałość. By się rozwijać i realizować sportowe marzenia, Łukasz z powodzeniem wplata w swój tygodniowy grafik, wypełniony lekcjami i obowiązkami szkolnymi, aż osiem treningów. Większość z nich odbywa się na torze regatowym Malta. Uzupełnieniem treningów na wodzie są treningi stacjonarne z wykorzystaniem ergometru wioślarskiego. Ważną rolę w życiu nastolatka pełni trener pan Maciej Kurek, który dba nie tylko o jego formę fizyczną, ale także motywuje do nauki. Młody zawodnik bardzo ceni i szanuje swojego szkoleniowca, dokładając wszelkich starań, by sprostać jego wymaganiom. Treningi oraz osiągnięcia sportowe z pewnością podnoszą wiarę Łukasza we własny siły, jak również uczą uważności, planowania i poszukiwania optymalnych rozwiązań, co niewątpliwie przydaje się w pracowni elektrycznej. Wierzymy, że ambicja, skromność i pokora młodego sportowca pozwolą mu uzyskać wkrótce zarówno kwalifikacje zawodowe, jak i kwalifikację na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Tokio.