Pasowanie na ucznia „Energetyka”

W poniedziałek, 22 października, uczniowie oddziałów pierwszych mieli okazję przerobić pierwszą lekcję z zakresu odnawialnych źródeł energii. Tym razem w rolę wykładowców wcielili się starsi koledzy, którzy zapraszając pierwszaków do zabawy, przekonali ich, że głównym źródłem energii w naszej Szkole są bez wątpienia dobre relacje koleżeńskie. W ramach rywalizacji międzyoddziałowej rozegrano następujące konkurencje:  tworzenie jak najdłuższego węża z ubrań, układanie z ciał napisu „ENERGETYK”, konkurs rzutów piłką lekarską do celu i quiz filmowy. Finałowa misja polegała na odegraniu scenki z wylosowanego przez oddział filmu. Kluczem do sukcesu, by poradzić sobie z przygotowanymi przez maturzystów zadaniami było przede wszystkim zespołowe działanie i dobra komunikacja. Najwięcej punktów w końcowej klasyfikacji zdobył oddział 1T2, którego wychowawcą jest pan Krzysztof Wytyk. Nie podlega jednak wątpliwości, że pozostałe trzy zespoły również pokazały się ze swojej najlepszej strony i zaskoczyły jury imponującym zaangażowaniem, poczuciem humoru i kreatywnością. Jako że, wszystkich uczestników integracyjnej zabawy poniosła pozytywna energia, można przypuszczać, że ich wybór Szkoły to strzał w dziesiątkę.

Oficjalnym potwierdzeniem przyjęcia tegorocznych pierwszaków do społeczności „Energetyka” było pasowanie przez panią Dyrektor Małgorzatę Grzemską, która użyła w tym celu świetlówki. Wierzymy, że symboliczny gest „oświecenia” pomoże młodzieży w pełni ujawnić swój potencjał oraz zachęci do nieustannego czerpania energii ze stale odnawialnego się źródła szkolnych przyjaźni.