Inauguracja XIII edycji programu „Trwała pamięć pokoleń”.

6 listopada nasza szkoła była gospodarzem inauguracji XIII edycji programu „Trwała pamięć pokoleń” realizowanego przez Stowarzyszenie Współpracy ze Wschodem – MEMORAMUS oraz szkoły Wielkopolski. Celem stowarzyszenia jest krzewienie pamięci o losach naszych rodaków na Wschodzie oraz budowanie pomostów między nami a narodami byłego ZSRR.

Gościliśmy przedstawicieli 25 szkół stowarzyszonych, którzy z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem wysłuchali interesującego wykładu dra hab. Konrada Białeckiego – pracownika Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, oraz Naczelnika Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Poznaniu Instytutu Pamięci Narodowej.

Jako gospodarze uroczystości zaprezentowaliśmy mini spektakl, w którym aktorzy wystąpili w historycznych mundurach co, wraz z perfekcją wykonania, spotkało się z uznaniem publiczności. Promując działalność Stowarzyszenia wydaliśmy okolicznościową kartkę upamiętniającą Wincentego Dowojnę – pierwszego prezesa i założyciela Stowarzyszenia.