o wizycie informatyków z 2T1 w firmie SII

Front-end? Back-end? Full Stack? Web Developer? - czyli o wizycie informatyków z 2T1 w firmie SII

W czwartek, 22 listopada, uczniowie 2T1 odwiedzili poznański oddział firmy SII świadczący usługi informatyczne dla klientów z branży bankowej, finansowej, produkcyjnej, farmaceutycznej i e-commerce. Podczas wizyty młodzież miała okazję nie tylko zobaczyć miejsce pracy specjalistów zajmujących się programowaniem, testowaniem oraz wsparciem aplikacji, ale także porozmawiać z niektórymi pracownikami na temat realizowanych przez nich zadań. Wartościowym punktem spotkania była zachęcająca do dyskusji prezentacja multimedialna o możliwych ścieżkach kariery w branży IT. Uczestnicząc w angażujących i ciekawych warsztatach przyszli programiści przekonali się o zaletach stosowania w pracy zespołowej metody SCRUM. Budowanie papierowych zamków w tzw. sprintach oraz klasycznie pozwoliło na niezwykle emocjonujące skonfrontowanie obu metod projektowych. Po przechadzce wąskimi korytarzami nowoczesnego biurowca pełnego sal projektowych i konferencyjnych, uczniowie z chęcią wsunęli ciacho oraz zregenerowali siły w wyposażonym m.in. w wygodne siedziska, hamak i konsolę do gier “fun roomie”.

Dziękujemy pracownikom firmy SII za profesjonalizm i miłe przyjęcie!