Mam tę moc, pomagam!

o wrażliwości i działaniach wolontariackich uczniów w okresie świątecznym

Wzorem ubiegłych lat, i tej zimy, młodzież otworzyła swoje serca na potrzeby innych. W czwartek, 20 grudnia, kilkuosobowy zespół kolędowników zaprosił do wspólnego śpiewania pastorałek oraz symbolicznej bitwy na śnieżki małych pacjentów z Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych przy ulicy Szpitalnej. Gitarowe dźwięki, zabawa z elfami oraz drobne upominki wręczone przez wesołych wysłanników Świętego Mikołaja wywołały szczere uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców. Zgodnie z tradycją, uczniowie włączyli się też aktywnie w przygotowanie Wigilii Caritas na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nasi wolontariusze uczestniczyli w pracach porządkowych, pakowaniu prezentów, a także służyli swoją pomocą w dzień Wigilii Bożego Narodzenia przy stole, który zgromadził aż tysiąc trzystu najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Jak co roku na wsparcie mogli również liczyć uczniowie w trudnej sytuacji materialnej otrzymując paczki wypełnione po brzegi smakołykami.

Tags: