Zakończenie roku szkolnego

Za nami 37 tygodni nauki, setki sprawdzianów, sprawozdań i zadań domowych. Z głowami pełnymi wiadomości o niekonwencjonalnych źródłach energii, w środę 19 czerwca,  chwytamy promienie słońca i wiatr w żagle, by po trudach całorocznej nauki ruszyć w końcu z realizacją mniej lub bardziej niekonwencjonalnych planów na wakacje.

Ze szczególną radością wchodzą w wakacyjny czas uczniowie nagrodzeni za wyniki w nauce, osiągnięcia zawodowe, sukcesy sportowe, działalność artystyczną czy zaangażowanie w działania społeczne na rzecz Szkoły i środowiska lokalnego. W tym roku aż kilkunastu uczniów z oddziałów trzecich i czwartych zostaje nagrodzonych przez Fundację ENEA i Radę Rodziców wiertarko-wkrętarkami firmy Makita. Poza tym do rąk wyróżnionych trafia wiele nagród książkowych, rzeczowych, statuetek i dyplomów.

Pani dyrektor Małgorzata Grzemska z dumą podsumowuje wydarzenia minionego roku, gratuluje sukcesów gronu pedagogicznemu, a uczniom promocji do następnego oddziału.  Ciepłe słowa kieruje również do osób, przed którymi do stoczenia jeszcze kampania sierpniowa. Ze szczególną wdzięcznością zwraca się do przedstawicieli firm patronackich i firm współpracujących z Technikum Energetycznym za nieocenione wsparcie w realizacji zadań Szkoły. Dziękuje rodzicom za udział w szkolnych przedsięwzięciach i oddane kibicowanie wysiłkom edukacyjnym swoich dzieci. Serdeczne gratulacje i życzenie płyną też rzecz jasna do tegorocznych absolwentów. Z wkraczającymi w nowy etap życia kolegami żegnają się również z humorem i muzyczną dedykacją uczniowie młodszych oddziałów.

Wzmocnieni przemową pani dyrektor oraz odprawieni ze świadectwem i uśmiechem przez naszych wychowawców sezon wakacyjny uważamy za otwarty! Mamy zamiar wykorzystać go jak najpełniej, by jak napisał Mark Twain niczego nie żałować – „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.