Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Pierwszy dzwonek, wrześniowy paskudnik, rozległ się w miniony poniedziałek, przerywając letnią sielankę i sygnalizując bezapelacyjnie początek nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Małgorzata Grzemska, wiedząc, że powakacyjne powroty do szkolnych obowiązków bywają niełatwe, zadbała o to, by podzielić się z zebraną na boisku młodzieżą niezwykle inspirującymi oraz dodającymi otuchy słowami. Uczniowie rozpoczynający przygodę z Energetykiem zostali zapoznani z ciekawostkami biograficznymi dotyczącymi takich postaci, jak Edison czy Walt Disney, które swój wielki sukces zawdzięczają przede wszystkim ogromnej determinacji. W swoim przemówieniu skierowanym do uczniów starszych oddziałów pani Dyrektor odniosła się z kolei do 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej podkreślając nieocenioną rolę młodych w pisaniu historii i kształtowaniu jutra.

Przyszedł czas, by wrócić na szkolny front, odkurzyć podręczniki i chwycić za pióra w walce o dobrą przyszłość kraju. Czas, by użyć wyobraźni, by tak jak twórca Myszki Miki, nakreślić swój własny bajkowy scenariusz. Życzymy powodzenia w stawianiu kresek zarówno podczas programowania, wykonywania rysunków technicznych czy projektowania schematów elektrycznych i elektronicznych. Jak mawiał Walt Disney „Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania”, zatem do dzieła!