Odznaka honorowa dla Technikum Energetycznego

W czwartek, 3 października br., salę Teatru Wielkiego wypełnili po brzegi wielcy mistrzowie sztuki nauczania. W uroczystej gali z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woźniaka oraz członka zarządu Województwa panią Marzenę Wodzińską miała zaszczyt uczestniczyć również nasza pani dyrektor Małgorzata Grzemska, której z dumą towarzyszyli reprezentanci grona uczniowskiego i pedagogicznego.

Przy wspaniałym akompaniamencie orkiestry Operetki Kijowskiej pod batutą Iwana Jaroszenki gospodarze uroczystości wręczyli zasłużonym nauczycielom oraz szkołom prestiżowe odznaki, wyróżnienia i nagrody przyznane w konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku” i „Wielkopolska Szkoła Roku”. Ze szczerą radością oklaskiwaliśmy panią dyrektor Grzemską odbierającą tego popołudnia w pięknej scenerii poznańskiej Opery odznakę honorową dla Technikum Energetycznego za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Nasza Szkoła została wyróżniona za szereg działań, które podejmuje na rzecz kształtowania nie tylko świetnych zawodowców, ale też uczciwych i wrażliwych społecznie obywateli podążających za innowacyjnymi rozwiązaniami z poszanowaniem dla ponadczasowych wartości, kultury i tradycji.

Niesamowite emocje towarzyszące werdyktom kapituły konkursowej podgrzał rewelacyjny koncert 10 tenorów oraz Orkiestry Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. Wśród znakomitych aranżacji takich przebojów jak „Volare” Dome-nica Modugna, „Delilah” Marcusa Dravsa, gorących latynoskich rytmów „La bamby” czy podniosłych psalmów  „Hallelujah” Leonarda Cohena i „You rise me up” duetu Secret Garden nie mogło zabraknąć dedykowanego wszystkim wyróżnionym utworu Freddy’ego Mercury’ego „We Are the Champions”.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej polecamy nie tylko kawałek Queen, ale także inspirujące do dalszych wysiłków słowa wygłoszone w odczycie noblowskim przez Wisławę Szymborską:

Natchnienie nie jest wyłącznym przywilejem poetów czy artystów w ogólności. Jest, była, będzie zawsze pewna grupa ludzi, których natchnienie nawiedza. To ci wszyscy, którzy świadomie wybierają sobie pracę i wykonują ją z zamiłowaniem i wyobraźnią. Bywają tacy lekarze, bywają tacy pedagodzy, bywają tacy ogrodnicy i jeszcze setka innych zawodów. Ich praca może być bezustanną przygodą, jeśli tylko potrafią w niej dostrzec coraz to nowe wyzwania. Pomimo trudów i porażek, ich ciekawość nie stygnie. Z każdego rozwiązanego zagadnienia wyfruwa im rój nowych pytań” – wszystkim Pracownikom Energetyka gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, życząc niegasnącej energii i bezustannej przygody!