STREFA UCZNIA

INFORMACJE

Kwalifikacje w zawodach 2017

TECHNIK ELEKTRYK               311303 K1 – EE.05.

Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych K2 – EE.26. Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację odbywa się pod koniec II semestru klasy trzeciej. Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej.

Praktyki zawodowe w klasie III w wymiarze 4 tygodni (160 godzin)

TECHNIK ELEKTRONIK               311408 K1 – EE.03.

Montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych K2 – EE.22. Eksploatacja urządzeń elektronicznych Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację odbywa się pod koniec II semestru klasy trzeciej.

Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej.

Praktyki zawodowe w klasie III w wymiarze 4 tygodni (160 godzin)

TECHNIK AUTOMATYK               311909 K1 – EE.17.

Montaż i uruchamianie urządzeń automatyki przemysłowej K2 – EE.18. Przeglądy, konserwacja, diagnostyka i naprawa instalacji automatyki przemysłowe

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację odbywa się pod koniec II semestru klasy trzeciej. Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej.

Praktyki zawodowe w klasie III w wymiarze 4 tygodni (160 godzin)

TECHNIK ENERGETYK              311307 K1 – EE.24.

Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii cieplnej K2 – EE.25. Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej.

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację odbywa się pod koniec II semestru klasy trzeciej. Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej.

Praktyki zawodowe w klasie III w wymiarze 4 tygodni (160 godzin)

TECHNIK INFORMATYK              351203 K1 – EE.08.

Montaż i eksploatacja systemów komputerowych,  urządzeń peryferyjnych i sieci K2 – EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację odbywa się pod koniec II semestru klasy trzeciej. Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej.

Praktyki zawodowe w klasie II w wymiarze 4 tygodni (160 godzin) i w klasie III w wymiarze 4 tygodni (160 godzin)

Kwalifikacje w zawodach 2012

technik elektryk; symbol 311303

K1 – Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych (E.7.)

K2 – Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych (E.8.)

K3 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych (E.24.)

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację (K1) odbywa się pod koniec I semestru klasy trzeciej

Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację (K2) odbywa się pod koniec klasy trzeciej

Egzamin potwierdzający trzecią kwalifikację (K3) odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej

technik elektronik; symbol 311408 K1 – Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych (E.6.) K2 – Eksploatacja urządzeń elektronicznych (E.20.) Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację (K1) odbywa się pod koniec klasy trzeciej. Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację (K2) odbywa się pod koniec pierwszego semestru klasy czwartej.

technik informatyk; symbol 351203 K1 – Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych (E.12.) K2 – Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (E.13.) K3 – Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14.) Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację (K1) odbywa się pod koniec II semestru klasy drugiej Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację (K2) odbywa się pod koniec II semestru klasy trzeciej Egzamin potwierdzający trzecią kwalifikację (K3) odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej.

technik energetyk; symbol 311307

K1 – Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania energii cieplnej (E.22.)

K2 – Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej (E.23.)

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację (K1) odbywa się pod koniec klasy trzeciej.

Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację (K2) odbywa się pod koniec I semestru klasy czwartej.

KALENDARIUM - rok szkolny 2019/20
  1. Rozpoczęcie roku szkolnego 2.09.2019r.
  2. Msza święta Kościół ul. Nowina 3.09.2019r. godz. 9:00
  3. Spotkanie dyrektora z uczniami oddziałów maturalnych – wg odrębnego harmonogramu.
  4. Zebrania rodziców oddziałów II oraz III – poniedziałek 9.09.19 r. godz. 17:00, godz.17:45
  5. Zebrania rodziców oddziałów IV – wtorek 10.09.19 r. godz. 17:00,
  6. Zebrania rodziców oddziałów I (po gimnazjum) – środa 11.09.19r. godz. 17:00, godz.17:45
  7. Zebrania rodziców oddziałów I (po szkole podstawowej) – czwartek 12.09.19r. godz. 17:00, godz.17:45
  8. Zebrania śródokresowe rodziców wszystkich oddziałów – czwartek 14.11.2019r. W miarę potrzeb – dodatkowe indywidualne zebrania rodziców we wcześniejszych terminach (do decyzji wychowawcy, z powiadomieniem dyrekcji).
  9. Praktyka zawodowa: 30.09. – 26.10.2019r.
  10. Dyżury nauczycieli dla rodziców: 21.10.19 oraz 9.12.19
  11. Arena Zawodów – …………………. 2019 r.
  12. Noc odkrywców – 22 listopada 2019r.
  13. Wigilijne spotkania uczniów z wychowawcami – piątek 20.12.2019r.
  14. Przerwa świąteczna: 23.12. – 31.12.2018r.
  15. Ustna informacja nauczycieli o przewidywanych ocenach z poszczególnych przedmiotów oraz ich wpis do dziennika elektronicznego:
    1. we wszystkich oddziałach – do poniedziałku 2.12.2019r.
  16. Sporządzenie przez wychowawców dla rodziców każdego ucznia wykazu przewidywanych ocen ze wszystkich przedmiotów (w tym oceny zachowania):
    1. we wszystkich oddziałach – wtorek 3.12.2019r.
  17. Przekazanie rodzicom za pośrednictwem uczniów wykazu przewidywanych ocen za I półrocze:
    1. we wszystkich oddziałach – środa 4.12.2019r. Uczniowie mają obowiązek niezwłocznie przekazać rodzicom otrzymany wykaz przewidywanych ocen  (zwrot za potwierdzeniem – wszystkie oddziały – do czwartku 5.12.2019r.).
  18. Wystawienie ostatecznych ocen za I półrocze i poinformowanie o nich uczniów oraz ustalenie ostatecznej propozycji oceny zachowania:
    1. we wszystkich oddziałach – do środy 18.12.2019r. Tryb ustalania ocen  zachowania – zgodnie ze Statutem Szkoły.
  19. Klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej :
    1. dla wszystkich oddziałów – czwartek 19.12.2019r.
  20. Wywiadówka za półrocze I :
    1. dla wszystkich oddziałów – czwartek 2.01.2020r.
  21. Zakończenie I półrocza :
    1. dla wszystkich oddziałów – 5.01.2020r.
  22. Studniówka – …….. (organizatorzy – rodzice, wychowawcy i uczniowie klas maturalnych).
  23. Ferie zimowe – od 27.01.2020r. do 9.02.2020r.
  24. Analityczne posiedzenie Rady Pedagogicznej – środa 8.01.2020r.
  25. Wewnętrzna matura próbna: …….. listopada, 20 marca
  26. II półrocze trwa:
    1. w oddziałach maturalnych od 6.01.2020 do 24.04.2020
    2. w pozostałych oddziałach od 6.01.2020 do 26.06.2020

Dni wolne w I półroczu: 14 października, 1 listopada, 11 listopada, 6 stycznia

Dni wolne dodatkowe w roku: ……… stycznia (harmonogram kwalifikacji w zawodzie), 4,5,6 maja,  ……………. czerwca (harmonogram kwalifikacji w zawodzie),

Targi Edukacyjne: 6,7,8 marca 2020r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 9.04.2020 – 14.04.2020r.

Pozostałe terminy w kalendarium II półrocza.

I PÓŁROCZE
  1. Rozpoczęcie roku szkolnego 2.09.2019r.
  2. Msza święta Kościół ul. Nowina 3.09.2019r. godz. 9:00
  3. Spotkanie dyrektora z uczniami oddziałów maturalnych – wg odrębnego harmonogramu.
  4. Zebrania rodziców oddziałów II oraz III – poniedziałek 9.09.19 r. godz. 17:00, godz.17:45
  5. Zebrania rodziców oddziałów IV – wtorek 10.09.19 r. godz. 17:00,
  6. Zebrania rodziców oddziałów I (po gimnazjum) – środa 11.09.19r. godz. 17:00, godz.17:45
  7. Zebrania rodziców oddziałów I (po szkole podstawowej) – czwartek 12.09.19r. godz. 17:00, godz.17:45
  8. Zebrania śródokresowe rodziców wszystkich oddziałów – czwartek 14.11.2019r. W miarę potrzeb – dodatkowe indywidualne zebrania rodziców we wcześniejszych terminach (do decyzji wychowawcy, z powiadomieniem dyrekcji).
  9. Praktyka zawodowa: 30.09. – 26.10.2019r.
  10. Dyżury nauczycieli dla rodziców: 21.10.19 oraz 9.12.19
  11. Arena Zawodów – …………………. 2019 r.
  12. Noc odkrywców – 22 listopada 2019r.
  13. Wigilijne spotkania uczniów z wychowawcami – piątek 20.12.2019r.
  14. Przerwa świąteczna: 23.12. – 31.12.2018r.
  15. Ustna informacja nauczycieli o przewidywanych ocenach z poszczególnych przedmiotów oraz ich wpis do dziennika elektronicznego:
    1. we wszystkich oddziałach – do poniedziałku 2.12.2019r.
  16. Sporządzenie przez wychowawców dla rodziców każdego ucznia wykazu przewidywanych ocen ze wszystkich przedmiotów (w tym oceny zachowania):
    1. we wszystkich oddziałach – wtorek 3.12.2019r.
  17. Przekazanie rodzicom za pośrednictwem uczniów wykazu przewidywanych ocen za I półrocze:
    1. we wszystkich oddziałach – środa 4.12.2019r. Uczniowie mają obowiązek niezwłocznie przekazać rodzicom otrzymany wykaz przewidywanych ocen  (zwrot za potwierdzeniem – wszystkie oddziały – do czwartku 5.12.2019r.).
  18. Wystawienie ostatecznych ocen za I półrocze i poinformowanie o nich uczniów oraz ustalenie ostatecznej propozycji oceny zachowania:
    1. we wszystkich oddziałach – do środy 18.12.2019r. Tryb ustalania ocen  zachowania – zgodnie ze Statutem Szkoły.
  19. Klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej :
    1. dla wszystkich oddziałów – czwartek 19.12.2019r.
  20. Wywiadówka za półrocze I :
    1. dla wszystkich oddziałów – czwartek 2.01.2020r.
  21. Zakończenie I półrocza :
    1. dla wszystkich oddziałów – 5.01.2020r.
  22. Studniówka – …….. (organizatorzy – rodzice, wychowawcy i uczniowie klas maturalnych).
  23. Ferie zimowe – od 27.01.2020r. do 9.02.2020r.
  24. Analityczne posiedzenie Rady Pedagogicznej – środa 8.01.2020r.
  25. Wewnętrzna matura próbna: …….. listopada, 20 marca
  26. II półrocze trwa:
    1. w oddziałach maturalnych od 6.01.2020 do 24.04.2020
    2. w pozostałych oddziałach od 6.01.2020 do 26.06.2020
II PÓŁROCZE
POZOSTAŁE TERMINY

Dni wolne w I półroczu: 14 października, 1 listopada, 11 listopada, 6 stycznia

Dni wolne dodatkowe w roku: ……… stycznia (harmonogram kwalifikacji w zawodzie), 4,5,6 maja,  ……………. czerwca (harmonogram kwalifikacji w zawodzie),

Targi Edukacyjne: 6,7,8 marca 2020r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 9.04.2020 – 14.04.2020r.

Pozostałe terminy w kalendarium II półrocza.

PODRĘCZNIKI

Wykaz podręczników dla uczniów po gimnazjum

Wykaz podręczników dla uczniów po szkole podstawowej

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2019/20

Wykaz podręczników dla uczniów po gimnazjum

Wykaz podręczników dla uczniów po szkole podstawowej

PEDAGOG

MGR RENATA ZAWADZKA – KWAŚNIOCH
telefon: 61 847 04 12 w.13
Godziny pracy:
poniedziałek 9:30 – 15:00
wtorek 12:00 – 16:30
środa 9:00 – 14:00
czwartek 9:00 – 13:45
piątek 10:00 – 14:00

PSYCHOLOG

MGR KATARZYNA ŻEBROWSKA
telefon: 61 847 04 12 w.13
Godziny pracy:
poniedziałek 9:00 – 14:00
wtorek 9:00 – 14:00
środa 10:45 – 15:30
czwartek 12:00 – 12:45
czwartek 14:35 – 16:35

PIELĘGNIARKA

MONIKA BOGAJCZYK

telefon: 61 847 04 12 w. 23 e-mail: pielegniarka@energetyk.edu.pl

Godziny przyjęć:

poniedziałek nieczynne
wtorek 7:00 – 15:00
środa 7:00 – 15:00
czwartek 11:30 – 15:30
piątek 7:00 – 15:00
DORADZTWO ZAWODOWE DLA UCZNIÓW TECHNIKUM

W bieżącym roku szkolnym  kontynuowane  będą  działania związane z doradztwem zawodowym.

Najważniejszym celem pracy doradcy zawodowego jest:

  • przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i dalszego kształcenia,
  • pomoc w opracowanie indywidualnego planu kariery,
  • kształtowanie sylwetki absolwenta naszej szkoły,
  • pomoc rodzicom w efektywnym wspieraniu dzieci w podejmowaniu decyzji edukacyjno – zawodowych.

Dla chętnych uczniów przeprowadzona zostanie  diagnoza osobowych uwarunkowań edukacyjno-zawodowych, która jest jednym z elementów procesu doradczego. Diagnoza ma na celu określenie osobowości zawodowej ucznia, czyli charakteru, temperamentu, stylu pracy i myślenia w świetle zadań związanych z różnymi zawodami. Uczniowie poznają swój typ osobowości i zawody, które najlepiej do nich pasują. Wynik testu będzie stanowił punkt wyjścia do dalszej pracy poprzez poradnictwo indywidualne. Uczniowie mogą otrzymać pomoc w opracowaniu IPD (indywidualnego planu działania) oraz dokumentów aplikacyjnych (CV i listu motywacyjnego). Udzielane będą też informacje o zawodach,  rynku pracy,  możliwościach kształcenia na różnych poziomach.

Zapraszam do kontaktu z pedagogiem lub psychologiem szkolnym.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Praca Samorządu polega na podejmowaniu działań i przedstawianiu pomysłów, które mają sprawić, by można było miło spędzać czas w szkole. Nasza działalność została podzielona na następujące sekcje:
null

Jakub Konieczny

przewodniczący

3T2

null

Michał Wojtczak

zastępca przewodniczącego

3T2

null

Łukasz Witasik

wolontariat

3T2

SEKCJA

dekoracyjna

  • prowadzenie gabloty SU
  • dekorowanie szkoły
  • gromadzenie i przechowywanie materiałów plastycznych
  • przygotowanie plakatów oklicznosciowych
  • organizacja wystaw tematycznych

SEKCJA

kulturalno-rozrywkowa

  • organizowanie imprez i konkursów szkolnych
  • przygotowanie programów artystycznych na specjalne okazje
  • pilnowanie porządku podczas różnego typu uroczystości szkolnych
  • pozyskiwanie funduszy na działalność SU

SEKCJA

promocyjna

  • zachęcanie uczniów do działania na rzecz szkoły
  • współpraca z gazetką szkolną
  • dbanie o stronę internetową szkoły
  • godne reprezentowanie szkoły poza jej terenem
  • informowanie uczniów o działalności SU.

SEKCJA

kronikarska

  • prowadzenie kroniki szkolnej
  • dokumentowanie i archiwizowanie materiałów związanych z różnego typu wydarzeniami na terenie szkoły
  • zbieranie opinii uczniów na temat funkcjonowania szkoły
  • dbanie o pozytywny wizerunek szkoły wśród rówieśników