1T3 w ramach zajęć w Muzeum Narodowym

Czy czarny to kolor czy barwa? Czym jest kompozycja otwarta? Ile kosztuje dzieło sztuki? I czy do muzeum … łatwo się włamać? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poznali w ubiegły czwartek (13.03.2025) uczniowie oddziału 1T3 w ramach zajęć w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Podczas niezwykle ciekawej lekcji muzealnej nasi uczniowie dowiedzieli się…

Wyjście do ITPOK w Poznaniu

11.02.2025 r. uczniowie oddziałów 2T3 i 2T6 wzięli udział w wycieczce do Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) w Poznaniu. ITPOK to nowoczesna spalarnia, która pozwala na efektywne wykorzystanie odpadów komunalnych do produkcji energii cieplnej i elektrycznej. Wizyta rozpoczęła się od prelekcji, podczas której omówiono działanie ITPOK oraz jego rolę w gospodarce odpadami. Następnie, w…

Lekcja muzealna

Lekcja muzealna „Czarownica, kat i strzyga – ciemna strona średniowiecza” pozwoliła uczniom oddziałów 2t5 i 2t6 odkryć mroczne oblicze średniowiecza. Podczas spotkania poznali procesy oskarżania o czary, brutalne metody egzekucji oraz legendy o strzygach. Ekspozycja obejmowała repliki narzędzi tortur i inne historyczne artefakty, które pomogły zrozumieć, jak przesądy i surowe realia tamtego okresu wpływały na…

Jak patrzeć na dzieło sztuki?

Uczniowie oddziału 4T1 wzięli udział w lekcji muzealnej kształtującej umiejętność analizy dzieła sztuki. Przyglądali się obiektom z różnych epok, zwracali uwagę na ich odmienność tematyczną, stylistyczną i formalną. Podczas przyjaznej dyskusji, otwartej na wszelkie skojarzenia, uczyli  się świadomie patrzeć, rozumieć wizualne metafory, przywoływać konteksty i  tworzyć własną interpretację.

Warsztaty wodorowe

Z każdym rokiem wodór zyskuje coraz szerszą rzeszę fanów. Nasi uczniowie rówznież zaliczają się do tego grona, stąd ciagła współpraca z Samorządem Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu Szkoły Wodorowe. Dzięki tej współpracy, możliwa była wizyta Koła Naukowego Politechniki Poznańskiej – PUT Powertrain w naszej Szkole. Podczas warsztatów przeprowadzonych przez przedstawicieli Koła poruszona została tematyka m.in.…

Warsztaty firmy WAGO.

W dniu 05.12 nasza szkoła miała przyjemność gościć specjalistów firmy WAGO, lidera w dziedzinie automatyki przemysłowej, którzy poprowadzili warsztaty dla uczniów Energetyka. Celem spotkania było zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych oraz ich zastosowań w przemyśle, a także w edukacji technicznej. Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji firmy WAGO oraz jej szerokiej oferty produktowej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć…

Sympozjum SEP

XXVII SYMPOZJUM z cyklu „Współczesne urządzenia oraz usługi elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i informatyczne” SYSTEMY, SIECI I INSTALACJE 2024 to wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć nikogo, kto trzyma rękę na pulsie newsów z branży. W trakcie pokazów i prelekcji poruszano szeroką tematykę m.in. wpływu OZE na Krajowy System Energetyczny, możliwości utrzymania bezpieczeństwa energetycznego w trakcie zagrożenia…

Warsztaty w Bibliotece Raczyńskich.

Warsztaty w Bibliotece Raczyńskich oraz Wielkopolskim Muzeum Wojskowym 27.11.2024 uczniowie oddziału 1T3  wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu, podczas których poznali historię Biblioteki Raczyńskich, jej zasoby oraz różnorodne formy działalności. W ramach praktycznych zadań mieli okazję uczestniczyć w przygotowywaniu katalogów, a także dowiedzieli się, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi do wyszukiwania…

Szkolenie „ Jak założyć własną firmę?”

21 listopada uczniowie oddziału 4t1 wzięli udział w szkoleniu przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Miejscem spotkania była Sala Biała Urzędu Miasta Poznania. Program szkolenia obejmował m.in. zagadnienia dotyczące: – działalności nierejestrowej, – form prawnych wykonywania działalności gospodarczej, – procedura założenia indywidualnej działalności gospodarczej i wpis do CEIDG – źródła finansowania działalności gospodarczej.