Pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach projektu „Catch the European Sun” odbyło się we Włoszech w dniach 26.11-28.11.2019. Projekt ten daje nam szansę po raz drugi współpracować ze szkołą koordynującą IPIA “L. Montini” (IIS PERTINI-MONTINI- CUOCO).

Spotkanie miało charakter organizacyjny i umożliwiło zapoznanie się uczestników ze szkół partnerskich z Grecji, Portugalii, Turcji, Włoch i Polski.

Zaplanowane działania w trakcie tego spotkanie obejmowały:

– omówienie celów i założeń projektu,

– przedyskutowanie sposobów i poszczególnych etapów osiągnięcia tych celów,

– omówienie szczegółowych celów każdego ze spotkań w ramach działań związanych
z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami, kładąc nacisk przede wszystkim na pierwsze takie spotkanie,

– ustalenie formy zakwaterowania w czasie spotkań mobilnościowych,

– stworzenie wspólnego projektu na platformie e-twinning,

– wybranie sposobu do bieżącej komunikacji,

– ustalenie sposobu wyboru logo projektu spośród wszystkich przygotowanych przez szkoły partnerskie propozycji.

Uczestnicy spotkania omówili również kalendarz spotkań projektowych w roku szkolnym 2019/2020. Wstępnie ustalono, że kolejne mobilności odbędą się we Włoszech (marzec 2020) i w Grecji (kwiecień/maj 2020). Oprócz działań projektowych, mieliśmy okazję po raz kolejny zwiedzić Campobasso i poznać lokalne zwyczaje. Wśród odwiedzanych miejsc znalazły się: mleczarnia, fabryka makaronu i restauracja serwująca regionalną kuchnię. Zwiedziliśmy także historyczną część miasta, a także jej przemysłową część z zaskakującymi muralami.
Po kilku dniach spędzonych z naszymi partnerami projektowymi, śmiało możemy stwierdzić, że nasza przyszła, dwuletnia współpraca zapowiada się obiecująco.